Klub Nádeje

Pomôžte nám

Občianske združenie Klub Nádeje sústreďuje svoje finančné prostriedky na pomoc liečebniam a hospicom na Slovensku. Klientmi sú predovšetkým starí a chorí ľudia, ktorých zdravotný stav si vyžaduje 24-hodinovú lekársku a ošetrovateľskú starostlivosť a z toho dôvodu je nutná ich hospitalizácia. Hospitalizácia je síce hradená z verejného zdravotného poistenia, ale výška platieb od poisťovní je v značnej miere poddimenzovaná a nepostačuje na zachovanie ich kvalitného štandardu a rozvoja.

Ako môžete pomôcť Občianskemu združeniu Klub Nádeje

Zamestnanci

  1. Do 15.02.2021 požiadajte Vašu mzdovú učtáreň o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
  2. Do toho istého dátumu požiadajte Vašu mzdovú učtáreň, aby Vám vystavil tlačivo "Potvrdenie o zaplatení dane".
  3. Z tohto "Potvrdenia" viete vypočítať 2 % z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech Klubu Nádeje poukázať (táto suma však musí byť minimálne 3,32 €).
  4. Stiahnite si "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane" a vyplňte ho spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať.
  5. Obe tieto tlačivá, teda "Vyhlásenie" spolu s "Potvrdením", doručte do 30.04.2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Poznámky:
"Vyhlásenie" si môžete vyzdvihnúť na Recepcii Liečebne sv. Františka, Vlčie hrdlo 49, Bratislava, na príslušnom daňovom úrade alebo si ho môžete stiahnuť tu.

Fyzické a právnické osoby

Vyhlásenie o poukázaní 2% dane z príjmov je súčasťou Daňového priznania k dani z príjmov.

Fyzické osoby:

  • FO typ: A – Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby pre daňovníkov, ktorí majú príjmy iba zo závislej činnosti – Vyhlásenie VIII. Oddiel
  • FO typ: B – Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby – Vyhlásenie XII. Oddiel
  • Minimálna výška príspevku pre FO je 3,00 €

Právnické osoby:

  • Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby – Vyhlásenie IV. Časť.
  • Minimálna výška príspevku pre PO je 8,00 €

Vo svojom daňovom priznaní vyplňte príslušné časti daňového priznania "Identifikačné údaje o prijímateľovi" nasledovne:

IČO: 30868998
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: Klub Nádeje
Ulica: Mýtna 11, 811 07 Bratislava
IBAN: SK24 1111 0000 0066 2911 8003
SWIFT: UNCRSKBX

Pošlite vyplnené Daňové priznanie Vášmu príslušnému daňovému úradu a ten prevedie 2% z Vašej zaplatenej dane v prospech nášho Občianskeho združenia.

Termín podania daňového priznania súčasťou ktorého je aj Vyhlásenie o poukázaní 2% (1,5%) podielu dane z príjmov je 31. marec 2021

Ď A K U J E M E

Klub Nádeje má veľmi dobré skúsenosti s prácou dobrovoľníkov, ktorí spolupracujú, alebo spolupracovali s Klubom Nádeje.

Dobrovoľníci ponúkajú svoj čas, záujem a nápady, pracujú iba vtedy keď môžu a chcú, a preto im práca prináša radosť a uspokojenie. Ide predovšetkým o spoločnosť chorým (rozhovor, čítanie, prechádzky po parku v areáli liečebne). Odmenou je predovšetkým vďaka.

Pomáhať nám môžete nielen peniazmi na č.ú. 6629118003/1111 UniCredit Bank, ale i vecným darom potrebným na prevádzkovú činnosť liečební a hospicov. Budeme veľmi radi ak nám pomôžete i propagáciou nášho Klubu a jeho činností.

Klub Nádeje recipročne ponúka pri svojich akciách možnosť prezentovať sa sponzorom a partnerom.

Ľutujeme, na obsahu tejto podstránky aktuálne pracujeme.

Adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur.